Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Osvícení

91%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Čépa
20.02.2007
Hlavní hrdina, Jack, v podání výtečného Jacka Nicholsona, je začínajícím spisovatel, kterého trápí jeho naprostá impotence v psaní.Rozhodne se že si udělá s rodinkou malé prázdniny, a proto bere práci jako hlídač jednoho vysokohorského letního hotelu. Hotel je přepychový, ale provází jej neblahá historie. Hlídač před lety brutálně zavraždil svou manželku a dvě dcerky.

Název:Osvícení
Původní název:Shining
[20.02.2007] | 91% | DVD | reagovat
Hlavním hrdinou je roztěkaný bývalý alkoholik, autorsky impotentní spisovatel Jack Torrance (Jack Nicholson), jenž pracuje příznačně jako pouhý úředník - správce hotelu Overlook, kde se postupně stává obětí svých halucinací. Deprese spisovatele v tvůrčí krizi se střídá s rostoucí agresivitou a šílenstvím štvaného slabocha, neschopného být ve společenské izolaci sám sebou. Torranceova psychika je postupně zcela absorbována principem úřednické ?odpovědnosti" k autoritám (zaměstnavatelům): princip ?povinnosti" vítězí nad schopností lásky, hrdina vidí i svou vlastní rodinu v mrazivě odcizeném labyrintu z pohledu manipulátora a halucinace ho dohánějí až k ?povinnosti" vraždit.

Jeden z nejlepších hororových filmů co kdy kdo natočil, skvělá atmosféra, vynikající Jack. Nečekejte zabíjení typu Vřískot, či Tajemství loňského léta. Film je spíše o obrazech a atmosféře...
Doporučuju všem co se rádi bojí, ale chtějí vidět i kvalitní film.
Zvuk: 90% 91% Námět: 90%
Příběh: 90% Kamera : 90%
Herci: 100% Efekty: 90%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: