Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Krvavý diamant

79%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

Berky
20.02.2007
V devadésátých letech v Siera Leone, pašerák Danny Archer (Leonardo DiCaprio) hledá vzácný růžový diamant. Při jeho posledním pobytu ve vězení se na něj usměje štěstí, když mu jeho spoluvězeň Solomon Vanda (Djimon Hounsou), otec rodiny kterou ztratil, když byl donucen pracovat na diamantových polích, řekne, že jeden takový našel a schoval. Spolu s americkou novinářkou Maddy Bowenovou (Jennifer Connelly) se vydávají napříč rebélií zmítaném územím, cestou, která může Solomonovi vrátit zpět rodinu a Archerovi dát druhou šanci.

Název:Krvavý diamant
Původní název:Blood Diamond
[30.06.2009] | 78% | DVD | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 70% 78% Námět: 80%
Příběh: 80% Kamera : 80%
Herci: 80% Efekty: N/A

[20.02.2007] | 80% | kino | reagovat
Dle mého názoru jeden z filmů, které na rovinu, drsně a přesvědčivě ukazují část historie určitého území se všemi krásami a ohavnostmi.

Příběh je zasazen do 90. let minulého století, kdy v Siera Leone zuří občanská válka kvůli ovládnutí černého trhu s diamanty. Film vyniká svou výpravou, kamerou a povedenými akčními scénami. Trochu bych vytkl až možná moc tuctovou zápletku a na můj vkus nešťastně řešený konec. Scéna, kdy se Danny Archer (Leonardo DiCaprio) obětuje pro záchranu skoro neznámého afričana (Djimon Hounsou) a následně dojemný telefonát s novinářkou Maddy Bowenovou (Jennifer Connelly), mi přišla až moc holywoodská a umělá.
Zvuk: 85% 80% Námět: 80%
Příběh: 60% Kamera : 90%
Herci: 80% Efekty: 85%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: