Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Terminátor 2: Den zúčtování

96%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

bureman
23.02.2007
Deset let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, matku budoucího vůdce lidstva ve válce proti strojům, se do Los Angeles vrací z budoucnosti nový Terminátor, typ T-1000, aby zlikvidoval už narozeného Johna Connora. Dospělý Connor v roce 2029 na svoji ochranu posílá do minulosti druhého terminátora T-800. Oba stroje nezávisle na sobě pátrají po malém Johnovi. Chlapec zjišťuje, že T-800 je naprogramován na jeho ochranu a s jeho pomocí osvobodí svou matku z psychiatrického ústavu, kde je léčena z údajné schizofrenie. T-800 oběma vysvětluje, co přinese budoucnost. Tu je však možné změnit...a při tom všem hrdiny stíhá nemilosrdný a zřejmě nezničitelný T-1000.

Název:Terminátor 2: Den zúčtování
Původní název:Terminator 2: Judgment Day
[27.02.2007] | 96% | kino | reagovat
Vynikají akční film, s akční modlou té doby Arniem.
Klasický terminátorovský příběh je zasazen do dospívání vůdce rebelů Johna Connora.
Josu vysláni 2 terminátoři do minulosti, jeden má za úkol zabít Johna (T-1000, do té doby celkem neznámý R. Patrick), druhý ho má ochraňovat( zastaralý model T-800, Arnold).
Hlavní devízou filmu, jsou akční scény..na tu bodu(1991) jsou naprosto úžnasné, a precizně vyvedené, i v této době jsou kvalitní a rozhodně neurazí i když asi už ani neoslní.
Herecké výkony jsou standartní(neznám nikoho kdo tak dobře zahraje terminátora jako Arnold:o) )
prostě kus kvalitní filmařiny
Zvuk: 95% 96% Námět: 100%
Příběh: 95% Kamera : 95%
Herci: 90% Efekty: 100%

[24.02.2007] | 97% | Div-X | reagovat
Přelomový film své doby ohledně efektů - scénu, kdy T-1000 projde skrz mříže, zná snad každý... I po letech neztrácí nic na svém půvabu - téma války mezi stroji a lidmi je stále aktuální a pod taktovkou Jamese Camerona se jedná opravdu o jeden z nejlepších filmů světové kinematografie své kategorie.

I herecké výkony v podání Arnieho (T-800), coby ochránce drzého mladíka Johna Connora, a skvěle zahraný záporák T-1000 alias Robert Patrick jdoucí za jediným cílem - zabít budoucího vůdce lidského odporu proti strojům, jsou ozdobou tohoto filmu.

Zážitek umocňuje skvělá hudba - úvodní melodie je prostě geniální.
Zvuk: 95% 97% Námět: 100%
Příběh: 100% Kamera : 95%
Herci: 95% Efekty: 100%

[23.02.2007] | 96% | DVD | reagovat
Naprosto brilantní pokračování neméně výborného prvního dílu. Jeden z nejlepších akčních a scifi filmů všech dob.

Příběh sice částečně velmi kopíruje linii prvního dílu. Opět tu máme kořist a pronásledovatele, ale vůbec to nevadí. Ba naopak je tu zpracována ještě lépe. Scéna katastrofické vize v představách Sarah Connorové je velmi emotivní a prostředí psychiatrické léčebny se do příběhu také hodí.
Herci odváději skvělé výkony. Arnold je ve své kultovní roli nezapomenutelný, Edward Furlong se do role odvážného "fracka" Johna Connora hodí a Robert Patrick jako T1000 je nádherně slizský a jeho vizáž k vlastnostem jeho role nové verze terminátora sedí.

Efekty sice už tolik neohromí jako v roce 1992, ale i dnes patří k tomu nadprůměrnému a mnohé rádoby akční a scifi filmy strčí do kapsy. Akční scény patří k jedním z nej, co znám (například honička na motorkách s kamionem) a o maskách nemá cenu mluvit. Stan Winston je zkrátka borec.

Nejedná se o bezduchý akční film, naopak Vás donutí i přemýšlet. James Cameron opět dokázal, že je to Pan Režisér (viz. Terminátor, Vetřelci, Titanic.) a pokračování Terminátora právem patří k filmům, které se nesmazatelně zapsaly do dějin kinematografie.

Jediné, co mě mrzí, je, že jsem tento film nemohl vidět na stříbrném plátně v kině a zatím se mi nedostalo přiležitosti vidět režisérskou verzi filmu ( ta je prý dokonce lepší než klasická.)
Zvuk: 95% 96% Námět: 100%
Příběh: 100% Kamera : 95%
Herci: 95% Efekty: 95%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: