Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Vetřelci

97%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

Berky
12.03.2007
Vetřelci pokračují tam, kde první díl skončil. Ripley je nalezena v záchranném modulu 57 let poté, co opustila Nostromo. Částečně proti své vůli se vydává zpět na planetu, kde byl nalezen první vetřelec, spolu s po zuby ozbrojenou jednotkou.

Od doby, kdy Ripley se jako jediná zachránila po řádění vetřelce na palubě Nostromo, uplynulo 57 let. Záchranný modul je náhodně objeven hlídkou, zpočátku se však zdá, že noční můra pokračuje. Komise společnosti obviní Ripley z bezdůvodného ničení lodi a degraduje jí na mechanika, navíc ji stále pronásledují hrozivé sny, jak se z její hrudi klube zárodek vetřelce.

Její verzi o zničení nevěří komise hlavně proto, že na planetě kde původní posádka Nostroma objevila vrak mimozemské lodi, už žijí několik let pozemšťané a zatím nic neobjevili. Když se však po čase základna odmlčí, zástupce společnosti, Burke, prosí Ripley, aby se spolu s vojenskou posádkou vydala na průzkum LV-426 pro případ, že by se nejednalo jen o domnělý ?porouchaný? vysílač. Ripley zpočátku váhá, ale po příslibu Burkeho, že tam jedou vetřelce zničit, souhlasí. Elitní výsadkové komando na palubě lodi Sulaco vyráží směrem ke kolonii.

Název:Vetřelci
Původní název:Aliens
[13.03.2007] | 98% | TV | reagovat
Druhý díl, ukazuje že i pokračování se dá natočit originálně.
Dvojka je pojata jako akční scifi horor, hodně drsných mariňáků, Vasqezová, parta hladových vetřelců a ??. královna :o)
Film je opravdu odlišný než jednička, ale neméně dobrý, pro mě osobně nejoblíbenější film série.
Děj se motá 57 let po výbuchu Nostroma, kdy vesmírný komplex Getaway nalezne loď Ripleyové Narcissus.
Zpočátku Ripleyová nechce věřit, že byla v hibernaci 57 let a trápí ji noční můry. Posléze obtížně vysvětluje ignorantním šéfům proč nechala vybuchnout Nostromo. Za dobu její hibernace byla planeta LV 426 obsazena planetovými inženýry a jejich rodinami, což však Ripleyová neví. Po ztracení kontaktu s LV 426 je vyslána loď Sulaco se speciálním komandem mariňáků, aby zjistila co se stalo. Ripleyová se nechá přemluvit a letí taky.
Nebudu moc rozepisovat celý příběh, ale budu se věnovat technické stránce filmu. Film má perfektní střih, hudbu, zvuky, kameru, rychlou akci, často se měnící děj a prostě všechno co naše akční srdce žádá. Sice kopíruje pár scén z prvního filmu (narození vetřelce, zničení androida...), ale nevypadá to blbě. Jsou to scény které prostě nemohou chybět v žádném filmu s vetřelovskou tématikou.Zbraně. To je kapitola sama o sobě. Jak se podařilo Jamesi Cameronovi vytvořit tak realistické zbraně, jako jsou pulzní puška nebo Smartgun je prostě neuvěřitelné. Trochu archaicky vypadá snad jen Hicksova brokovnice (podle scénaře je od pradědy jeho pradědy) nebo taková obyčejná pistolka. Divák si prostě musí myslet, že ty zbraně doopravdy existují, tak skutečně vypadají a chovají se. Dále technické vybavení Sulaca. Nakladač, Výsadková loď nebo transportér APC vypadají futuristicky.

Do hlavní role byla opět obsazena skvělá Sigourney Weaver (Ripleyová), kterou doplňují herci jako Lance Henriksen (Bishop), Michael Biehn (Hicks), Bill Paxton (Hudson) nebo Janette Goldstein (Vasquézová). Tyto herce skvěle doplňují druhořadí herci nebo kaskadéři.

Prostě skvělý akční nářez, který ani po letech neztrácí své kouzlo!!!
Zvuk: 100% 98% Námět: 100%
Příběh: 100% Kamera : 100%
Herci: 90% Efekty: 100%

[12.03.2007] | 93% | TV | reagovat
Naprosto odlišný film od "vetřelčí jedničky." Temný depresivní horor, kde se klade důraz na budování atmosféry vystřídala akční řežba.

Chcete mariňáky (mimochodem skvěle zahrané např. Michaelem Biehnem, Billem Paxtonem), chcete plno vetřelců, grandiozní finále a skvělého Lance Henriksena jako Bishopa?

Skvělá výprava, režie, hudba, masky a já nevím co ještě. Efekty sice už nejsou tak super jako tehdá, ale z atmosféry snímku moc neubírají.

Težko říct, jestli nejlepší snímek z vetřelčí quadrologie, přeci jen jednička je také skvělá a porovnávat žánrově odlišné snímky zkrátka ani moc nejde, ale rozhodně se jedná o jednu z nejlepších scifi, co znám. Cameron zkrátka umí.
Zvuk: 90% 93% Námět: 100%
Příběh: 100% Kamera : 90%
Herci: 95% Efekty: 85%

[12.03.2007] | 100% | DVD | reagovat
A máme ho tu - nejlepší film série o vetřelcích. Málo která série se může pochlubit lepším pokračováním, které skvělě navazuje a rozvijí dále příběh z úvodního dílu. Tato tetralogie potvrzuje pravidlo.

Druhý díl nabízí více akce, více vystřílených nábojů a samozřejmě i více vetřelců. Skvělý scénář a režie od Jamesa Camerona snese i tu nejpřísnější kritiku. Vizuální efekty opět posouvají hranici možností dále.

Každopádně kulotvní film, který není okoukaný ani po více jak 20 letech.
[20.09.2015]
po shlédnutí remastrované verze v kině jsem to musel zvednout na 100%. Jasně, porovnání může klopýtat (Malda by si to užil :-)), ale na to, že to je 30 let starej film, tak kam se hrabou dnešní (s)hity...

- napínavý celý film
- lekačky
- vtipný
- hercům to sedlo
- vetřelci, fakt hodně veltřelců

top 5:
- Ripley zkouší nakladače proti královně
- zvuk smartgunu M56
- kecy posádky po probuzení z kryofáze při příletu k LV-426
- Ripley, Hicks, Hudson, Vasquezová a Drake (škoda, že Drake to odstral tak brzo)
- scéna prvního setkání výsadku s vetřelci, kde skoro celá jednotka zařve (fakt peklo)

- perlička - herečka, co hrála Newt (tu malou holčičku), hrála pouze v jednom filmu a to ve vetřelcích. Ani se nedivím :-)

jsem rád, že jsem měl možnost vidět tuhle klasiku v kině...
Zvuk: 100% 100% Námět: 100%
Příběh: 100% Kamera : 100%
Herci: 100% Efekty: 100%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: