Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Vetřelec 3

83%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

Berky
16.03.2007
Důstojník Ripleyová jediná přežije nouzové přistání její poškozené vesmírně lodi na planetě Fiorina 161. Je to pusté skladiště odpadu obydlené lidmi, které společnost odsoudila. Setkává se tak s vrahy a kriminálníky, obyvateli bývalého přísně střeženého vězení. Ripleyová tuší, že na palubě její lodi byl Vetřelec. Brzy se její předtucha potvrdí, když najednou vzroste počet mrtvých a začne se nacházet stále více zmrzačených těl. Bez zbraní a moderní techniky se Ripleyová pouští spolu s vězni do boje proti nemilosrdné příšeře. Brzo však zjišťuje, že také ona nosí v sobě jednoho z nich. Aby zničila Vetřelce jednou provždy, musí zabít i sama sebe.

Název:Vetřelec 3
Původní název:Alien 3
[30.06.2009] | 81% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 80% 81% Námět: 80%
Příběh: 80% Kamera : 90%
Herci: 80% Efekty: 80%

[18.03.2007] | 80% | TV | reagovat
Pro mě nejslabší díl série, přesto stále docela dobrý scifi film. Stísněná a depresivní atmosféra se nedostává v takové míře (v tomto ohledu je stokrát lepší jednička) a i ten vetřelec mi přijde vizuálně v některých momentech takový odfláknutý a film celkově vizuálně trochu pokulhává.

Sigourney Weaver podává stabilní herecký výkon, ostatní herecký ansámbl tvoří málo známí herci, ale nedá se říct, že by zklamali, naopak hrají dobře. To jen některé jejich postavy jsou podivně ve scénáři načrtnuty a od trestanců a krvelačných zločinců bych čekal v některých situacích trošku jiné chování.

Zkrátka, třetí vetřelec je dobrý film, ale na kutlovní jedničku a dvojku i povedenou čtverku nemá. Přesto stojí ke shlédnutí.
Zvuk: 80% 80% Námět: 95%
Příběh: 80% Kamera : 80%
Herci: 75% Efekty: 70%

[16.03.2007] | 89% | Div-X | reagovat
A máme tu další díl vetřelčí série a je opět úplně jiný než předešlé kousky. Tentokrát celý příběh leží pod depresivní dekou režiséra Davida Finchera, který rozjíždí své umění v nelítostném světě trestanců na zapadlé planetě.

Sigourney Weaver opět podává skvělý výkon, který je doplňován méně známými herci včele s bokovkou Bishopa - Lence Henriksena.

Trojka není horší než ostatní díly, je jen úplně jiná...

Doplněno:
Sakra, proč má Jířa výdycky ve svých komentářích pravdu a mě přijde, že moje hodnocení pak stojí za starou bačkoru? S tema efektama to je pravda - zapasování celého digitálního vetřelce do snímku nedopadlo nejlépe, hodnocení efektů upravuji z 90 -> 80% a kamera klesá z 95 -> 85%.
Zvuk: 85% 89% Námět: 100%
Příběh: 95% Kamera : 85%
Herci: 90% Efekty: 80%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: