Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Spalovač mrtvol

87%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

HoNzA
11.04.2007
Konec 30. let: Pan Karel Kopfrkingl je obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotypu žijící Kopfrkingl spolupracuje s nacistickými okupanty a s obludnou samozřejmostí se zbavuje všeho nebezpečného ve svém okolí, včetně členů vlastní rodiny. Jeho velká a nebezpečná kariéra začíná...

Filmová adaptace psychologického hororu, vzdáleně upomínajícího na Hitchcockovy grotesky, kongeniálně vystihuje morbidní atmosféru a jakoby neskutečný svět panoptikálních postav vynikající ...

Název:Spalovač mrtvol
Původní název:
[11.04.2007] | 87% | DVD | reagovat
Výborný film, kterým provází tématicky ponurá hudba. Děj výborně postupuje kupředu díky šikovně propracovanému střihu mezi jednotlivými obrazy, které spojuje stejný záběr. Obzvláště efektně působí kombinace běžného skla a rybího oka, které úmyslně deformuje "mistrův" obličej. Herecké výkony jsou bezchybné až v případě Rudolfa Hrušínského velmi věrohodné.
Co se týče hodnocení: jelikož zde nemáme zvlášť kategorii pro hudbu, tak to shrnu do zvuku, i když by stálo za to tyto rozdílné kategorie rozlišit, neboť zvukové detaily (mlasknutí kočky či kapr lapající po dechu) jsou ve filmu velmi propracované.
A proč nikde nedám 100%? Neboť dle mého názoru kritik by neměl využívat maximálníého hodnocení, protože už mu nikdy nezbyde prostor na lepší film (což nikdy nemůžeme říci, že tento film je nej).
Zvuk: 90% 87% Námět: 80%
Příběh: 80% Kamera : 95%
Herci: 90% Efekty: N/A

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: