Actions.cz

Pátek 12. Července 2024
 

Bílé peklo / Tak daleko, kam mě nohy donesou

69%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

Berky
20.04.2007
Píše se rok 1944 a německý nadporučík Clemens Forell odjíždí vlakem z Bavorska na východní frontu. Na nádraží se loučí s rodinou a manželka mu přitom sdělí, že čekají další dítě. Forell slibuje, že se do vánoc vrátí, ale místo toho je jako válečný zajatec v Sovětském Svazu odsouzen na 25 let nucených prací v Gulagu na nejvýchodnějším cípu Sibiře.Forell s mnoha dalšími německými zajatci je transportován vlakem v nelidských podmínkách na Sibiř a dopraven do Gulagu, kde těží v dolech. Již po příchodu do Gulagu je konfrontován se zástupcem velitele Gulagu. Forell vzpomíná na svoji rodinu a když se mu naskytne příležitost k útěku, využije ji. Byla to však nastražená léčka a Forell i ostatní vězni jsou za to tvrdě potrestáni. Forellovi se však záhy naskytne další příležitost k útěku a to díky pomoci německého doktora, který zde ošetřuje nemocné a raněné. Pomocí něj se mu útěk podaří a pro Forella tím začíná strastiplná pouť přes celou Sibiř domů.

Název:Bílé peklo / Tak daleko, kam mě nohy donesou
Původní název:So weit die Füße tragen
[30.06.2009] | 66% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 60% 66% Námět: 70%
Příběh: 70% Kamera : 70%
Herci: 60% Efekty: N/A

[20.04.2007] | 73% | DVD | reagovat
Film o velkém odhodlání, nezlomné víře a naději. Příběh se nám snaží ukázat v jakých nelidských podmínkách museli přežívat deportovaní zajatci do pracovních táborů na Sibiři. I když se jedná o neměckého zajatce, tak by si někdo mohl říct, že mu to přecijenom patří, tak si vás hlavní hrdina právě svou vírou a nadějí záhy získá a musíte mu držet palce při vyčerpávající cestě přes celou Sibiř zpátky k rodině.

Každopádně jeden z lepších kousků co nám kdy německá kinematografie nabídla. Možná ke konci už tempo není tak strhující a 158 minut je trochu dlouhých, ale jinak u některých scén se mi křivil obličej bolestí, když jsem si to jen trochu představil...
Zvuk: 70% 73% Námět: 75%
Příběh: 70% Kamera : 70%
Herci: 80% Efekty: N/A

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: