Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Terminál

74%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Tdi
21.04.2007
Megafilm s Tomem Hanksem a Catherine Zeta-Jones.
Neumí ani slovo anglicky, v ruce má tajemnou plechovku od buráků a nesmí vstoupit na území USA ani se vrátit domů. Je nežádoucí a nezbývá mu, než se ubytovat v letištním tranzitu a doufat v zázrak nebo začít jednat...

Americký film (2004)
Dále hrají: S. Tucci, Chi McBride, D. Luna a další
Režie: S. Spielberg

Terminál vypráví příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku a netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit.

Název:Terminál
Původní název:The Terminal
[21.04.2007] | 74% | TV | reagovat
Nevím proč, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Možná jsem se těšil na Toma Hankse... Je to celkem zdařilý film se skvělým námětem, ale zpracování na můj vkus příliš "po americku"... Konec filmu (half-happy-end) je již hodně přitažený za vlasy, jak to tak bývá... Rozhodně bych to nenazýval "megafilmem".
Zvuk: 70% 74% Námět: 90%
Příběh: 80% Kamera : 65%
Herci: 65% Efekty: N/A

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: