Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Pusinky

73%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

HoNzA
25.04.2007
Iška, Karolína a Vendula se nedostaly na podělanou vejšku. Co teď ? Děsí se představy, že by mohly skončit ve stereotypu všedního života. Naplánovaly proto super cestu ? Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat. Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu a čekají, kdy to konečně Vojta zabalí. Ten postupně začíná tušit, že to není jen tak obyčejná vyjížďka... Na cestě potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří. Holandsko je ale pořád nějak daleko... Dynamická road-movie mladé režisérky Karin Babinské je filmem o mladých holkách, do kterých neustále někdo hučí, aby dospěly. Jim se ale ještě nechce. Nechce se jim spěchat do vězení povinností, do světa pravidel, ve kterém je stejně ?všechno zmatený?. Příběh boří tabu, vypráví o holkách, které nemají chuť nic předstírat a hrát si na tiché, mírné, křehké bytosti. Chtějí samy nakládat se svým životem ? ne podle nějakého manuálu rodičů. Umí si prostě užívat a ledacos vyzkoušet.

Název:Pusinky
Původní název:
[30.06.2009] | 66% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 60% 66% Námět: 65%
Příběh: 65% Kamera : 70%
Herci: 70% Efekty: N/A

[25.04.2007] | 73% | kino | reagovat
Dozajista střelený film, který díky bohu zase jednou vybočil z vyjetých kolejí českého rodinného filmu.

Nápad s námětem ala roadmovie nebyl špatný, ale jaksi nedotažený do konce. Závěr filmu byl poznamenán mojí potřebou plného močového měchýře, ale i tak, jak čtu jiný názor, vyvrcholení filmu vyznělo do prázdna, což způsobilo nemastný neslaný konec. Ženy odpustí, ale bezpočet choulostivých a obnažených scén zvedá moje hodnocení o několik procent výše a i to je možná důvod, že tento film hodnotím jako lehký nadprůměr.

Co se týče hereckých výkonů, tak mě celkem šokovala Vendula, která svoji roli zvládla na jedničku. Naopak Karolína mi přišla, že ani moc nehrála, ale to je subjektivní názor. Vyzdvihl bych ještě výběr exteriérů a celkově záběry krajiny.
Zvuk: 75% 73% Námět: 70%
Příběh: 65% Kamera : 80%
Herci: 75% Efekty: N/A

[25.04.2007] | 82% | kino | reagovat
Po dlouhé době zase film, po kterém mi nebylo líto peněz za vstupné. Příběh napodobující naprosto obyčejné roadmovie trochu zklamal naprosto stagnujícím průběhem. Samotný konec prostě jen tak vyšumí a divák vlastně ani neví, proč se má zvednou ze sedadla. Nejvíce mne na filmu ohromila kamera. Pro mne neznámý Martin Douba mne naprosto ohromil skladbou záběrů. V celém filmu najdeme celků tak málo, že by na ně stačili prsty jedné ruky. Za to se to tu hemží detaily, které dávají všedním situacím nevšední rozměr. Vše je ještě umocněno perfektní muzikou Honzy Muchowa. Film rozhodně doporučuji z uměleckého hlediska. Nečekejte, že se u něj budete válet smíchy.
Zvuk: 90% 82% Námět: 80%
Příběh: 70% Kamera : 95%
Herci: 75% Efekty: N/A

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: