Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Dokonalý trik

87%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
28.04.2007
Robert Angier (Hugh Jackman) a Alfred Borden (Christian Bale) spolu soutěžili už od doby, kdy jako mladí kouzelníci začínali. Jejich přátelská rivalita však skončila, když Alfred přišel s trikem, který zanechal všechny diváky včetně Roberta v úžasu. Jak dokázal něco tak úžasného? Tahle otázka Robertovi pořád vrtá hlavou. Jde tu o prestiž. Navíc Angier nemůže Alfredovi zapomenout jednu strašlivou událost z minulosti.

Název:Dokonalý trik
Původní název:The Prestige
[30.06.2009] | 85% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 80% 85% Námět: 90%
Příběh: 90% Kamera : 80%
Herci: 90% Efekty: 80%

[28.04.2007] | 90% | Div-X | reagovat
Brilantní, skvěle zahraný a tajemný film, který Vás z narativního hlediska doslova přibije do sedadel. S přibývajícími minutami chcete o příběhu vedět více a více.

Hlavní postavy zahrané Jackmanem a Balem jsou samy o sobě velmi zajímavé a velmi dobře prokreslené. Oba herci podávají skvělý výkon, obzvláště Jackman, jež posedlý přijít na podstatu jednoho triku svého kolegy (nepřítele), je výtečný. Velmi dobře sekunduje i Michael Caine v roli mentora a přítele obou protagonistů.

Námětem sám o sobě je poutavý a dá nahlédnou do profesí magiků a kouzelníků a poodhalí podstatu několika jejich triků. Co z filmu však dělá film skvělý, je zaprvé atmosféra let minulých, dále narativní postupy s mnoha nenásilnými flashbacky a hlavně mnoho nastíněných, ale nedořešených otázek. Divák si totiž musí domýšlet, musí přemýšlet nad určitými scénami a událostmi.

Film to rozhodně není jednoduchý, spousta posunů v ději se dá vykládat mnohými způsoby a hlavní pointa je obtížně pochopitelná, avšak ne nesmyslná.

Kamera a zvuk jsou nadprůměrné, hudba dobře zvolená a bonbónkem na dortu je účast Davida Bowieho jako Nikoly Tesly, jehož postava a vynálezy jsou tajemné samy o sobě a působí snad nejpůsobivěji, nejdobrodužněji a nejtajemnějiz celého filmu.

Máte-li rádi přemýšlivé filmy, vřele Vám The Prestige doporučuji.

O příběhu se moc zmiňovat nechci, jeho odhalování je totiž tím nejlepším na celém filmu a nechtěl bych Vás o tento zážitek připravit. Celý fim je totiž takovým kouzelnickým trikem na vnímání samotného diváka.

Hledáte totiž to tajemství. Ale nenajdete ho, protože ve skutečnosti ho nehledáte. Vlastně ho ani vědět nechcete. Chcete se nechat ošálit.
Zvuk: 90% 90% Námět: 95%
Příběh: 90% Kamera : 85%
Herci: 90% Efekty: 90%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: