Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Těžká váha

85%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

bureman
08.06.2007
Uprostřed Velké hospodářské krize, která ve 30. letech 20. století téměř srazila Ameriku na kolena, se zničehonic objevil hrdina, jemuž se díky pevnému odhodlání a železné vůli podařilo nejen vybojovat druhou šanci pro svou rodinu a sebe samotného, ale také stát se idolem celého národa. Tím hrdinou z lidu byl James J. Braddock (RUSSELL CROWE), muž, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu. Na začátku 30. let byl tento bývalý boxer na dně - stejně jako zbytek americké populace, zasažené obrovskou ekonomickou katastrofou. Jeho kariéra se zdála být u konce, neměl z čeho zaplatit účty a jediná věc, na které mu v životě záleželo - jeho rodina - se ocitla v nebezpečí. Hluboko uvnitř však stále dřímalo jeho odhodlání. Láska, čest a silná vůle mu pomohly proměnit v realitu zdánlivě neuskutečnitelný sen.

Braddock se pokusil využít poslední šance k záchraně své rodiny a vrátil se do ringu. Nikdo nevěřil, že má sebemenší šanci uspět, ale podceňovaný boxer začal vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém najít práci, se najednou stal téměř mýtický, neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí, sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholil soubojem, o kterém zpočátku nikdo ani nesnil: Braddock se postavil světovému šampiónovi těžké váhy Maxi Baerovi - nezastavitelnému boxerovi, který v ringu usmrtil již dva své protivníky. (oficiální text distributora)

Název:Těžká váha
Původní název:Cinderella Man
[08.06.2007] | 85% | Div-X | reagovat
Typický oscarový film, které se točí snad jen pro to, aby byly vždy alespoň nominovány. Teď to samozřejmě trochu zlehčuji, ale celý příběh by se dal vměstnat do jednoho souvětí. Bývalý vynikající boxer dostává po obodí, kdy s rodinou přežívá na hranici chudoby, druhou šanci a bez ohledu na rodinu se nebojí postavit i těm největším "zabijákům v ringu."

Na jednu stranu Vás scénář nicím nepřekvapí, jede se podle jedné linie, na druhou stranu je v příběhu ohrmoná síla, protože se jedná o přepis pravidvého a skutečného období života jednoho neobyčejného muže.

Russel Crowe potrvzuje nejen to, že si vybírá opravdu jen kvalitní a zajímavé role, ale i fakt, že v dnešní době patří ke spičce, kterou současný Hollywood nabízí. Jak v ringu, tak mimo něj dokáže svůj part s přehledem odehrát a sekundovat mu stačí jen Paul Giamatti v roli jeho manažera a přítele.

Bohužel film trpí dle mého názoru přemrštěnou délkou a občas snahou vymačkat z diváka emocí více, než by se slušelo.

Naopak pochválit musím pana režiséra a jeho souboje v ringu. Mají šťávu, drajv a narozdíl od Rockyho jsou více realistické. Některé záběry a nápady nasnímání jsou skvělé.

Kvůli čemu stojí tento film vidět je však finálový souboj mezi James J. Braddockem a Maxem Bearem. V něm každá rána opravdu bolí více než ve všech Rockyho dílech dohromady. Pro mě nejlepší boxerský souboj, co jsem viděl.

Ačkoliv jde o film, který se snaží trochu namluvit (snaha o nominaci na plešouna tu opravdu poznat je), že jde o něco víc než "jen" o drama z 30. let o třech postavách okořeněné boxerským prostředím, musím Vám přesto tento film doporučit.

Pokud máte rádi Rockyho, přijdete si na své, souboje stojí za to. Pokud máte rádi silné životní příběhy, není proč váhat. Pokud nesnášíte filmy jako např. Spiderman (myšleno z emocionálního hlediska), nepůjčujte si ho. V ostatních případech, pokud nepatříte ani do jedné škatulky, jeho shlédnutím nic nezkazíte, naopak.
Zvuk: 80% 85% Námět: 85%
Příběh: 85% Kamera : 90%
Herci: 85% Efekty: 85%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: