Actions.cz

Pátek 12. Července 2024
 

Bourneovo ultimátum

92%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
26.08.2007
Třetí díl špiónské série dále rozvíjí a nakonec uzavírá příběh agenta Jasona Bournea. Tentokrát půjde bývalému agentovi CIA (Matt Damon) po krku nejen tajemná minulost, ale také nepřátelští agenti. Nouze není o akční scény, ani napětí. Náš hrdina se opět zaplete do nebezpečných programů tajných organizací a podívá se do Maroka, Londýna, New Yorku, Madridu. Režisérem je opět Paul Greengrass.

Název: Bourneovo ultimátum
Původní název:The Bourne Ultimatum
[06.09.2007] | 94% | kino | reagovat
Bourn, jmenuji se Jason Bourn, nebo snad David Webb?

Zase,nebo pořád ješte ho chtějí zabít, on chce zjistit kdo doopravdy je.

Přes Moskvu,Paříž,Londýn,Madrid,Řím,Tanger a nakonec New York se Bourn dozví pravdu, a vám to stačí na 2hodiny totálního akčního nářezu, ktery stojí za to vidět!
Skvělě scény, ať na nadraží v Londýně, či honičku v Tanger až po vypečení půlky CIA v N.Y.
Film působí dost realisticky(Nikdo neskáče ze stíhačky, ani nemá hi-tech technologie jako z vesmíru), prostě to co Jason dělá je promyšlené, dokonalé a strhující, přitom asi nejvíc reálné ze všech posledních akčních filmů.

Hudba stojí za zmínku, ale já jí vlastně ani moc nevnímal, až na závěrečné titulky:o)
Dokonalost sama je pak střih a kamera(Oliver Wood), opravdu velmi kvalitně udělané.
Herecké výkony jsou dobré,Matt je výborný.
Co dodat, asi nejlepší akční film roku, možná i poslední pětiletky.

PS:Bond proti Bournovi, vypadá jak ožraleckej cápek co by dostal do držky :o)
Zvuk: 90% 94% Námět: 95%
Příběh: 95% Kamera : 100%
Herci: 90% Efekty: 95%

[26.08.2007] | 90% | Div-X | reagovat
Nejlepší díl trilogie a bezpochyby prozatím nejlepší akční film roku 2007. Sorry, Johne .o) Film v podstatě začíná hned tam, kde minulý díl skončil a rozjíždí se do zběsilého tempa, které mu bez problémů vydrží do konce. Režisér pumpuje do diváků napětí jak skrze velmi povedené akční scény, různé flahbacky z minulosti, tak i díky událostem, které stojí na pozadí celého příběhu Jasona Bournea a které vyplouvají na povrch.

Za pozornost stojí Matt Damon, který v roli agenta stíhaného minulostí doslova exceluje. Nejde o žádného načančaného hezouna jako je James Bond, ale doslova chladnokrevnou mašinu na zabijení. Postava je však velmi dobře prokreslena do hloubky, což už bylo patrné v minulých dílech. Scénář prakticky nemá chybu, snad až na trochu "happyendovský" konec a film si udrží vaši pozornost od začátku do konce.

Za vypíchnutí stojí akční sekvence, které osobně považuji za skvěle natočené (obzvláště ta v Maroku). S digitální rozstřesenou kamerou nemám sebemenší problém, ale někomu by právě tento způsob nasnímání mohl vadit.

Dalo by se říci, že Bournův mýtus a Bournovo ultimátum jsou dohromady jeden předlouhý rozpůlený film, z něhož je právě druhá polovina ultimativním zážitkem :o) Takže s návštěvou kina neváhejte, film stojí za shlédnutí a nudit se rozhodně nebudete!
Zvuk: 90% 90% Námět: 90%
Příběh: 90% Kamera : 90%
Herci: 90% Efekty: 90%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: