Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Transformers

69%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

Čépa
06.09.2007
Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty ? úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, ?hodných? Autobots a ?zlých? Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace?

Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. ?Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,? tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (oficiální text distributora)

Název:Transformers
Původní název:Transformers
[27.03.2010] | 38% | Div-X | reagovat
Konečně jsem to taky skouknul a nemám slov. Takovou kravinu jsem dlouho neviděl. Příběh hodně plytký a naivní. Dialogy bezduché místy až trapné. Efekty OK, o tom žádná, ale to bohužel pro film nestačí.
Zvuk: N/A 38% Námět: N/A
Příběh: 5% Kamera : N/A
Herci: 20% Efekty: 90%

[23.01.2008] | 87% | Div-X | reagovat
příběh nebudu rozpitvávat - to už udělal Čépoun. Koukal jsem na to dneska podruhý po delší době a musím uznat, že je to fakt supr akční film - odpočinkový pro fandu vizuálních efektů, jednoduchého děje a lehce americké trapnosti. Bay je znám svým dobrý vztahem s US Army, takže fajnšmekr moderním vojenských technologií se taky přijde na své... Jinak jsem se u filmu taky několikrát zasmál, což dodávalo celému filmu lehkost a film se tak netvářil nijak moc vážně, což mu prospělo... Celkově se mi film s odstupem času líbil a užíval jsem si transformace a přehlídku vojenské techniky a efektů.
Zvuk: 80% 87% Námět: 95%
Příběh: 80% Kamera : 90%
Herci: 80% Efekty: 100%

[06.09.2007] | 83% | kino | reagovat
Kryhle, na začáku je Krychle která dokáže tvořit světy. po staletí o ní bojují hodní Autoboti(maskují se za auta)a zlí Deceptioni( stíhačka,vrtulník).Pak se Krychle ztratila, dopadla na Zemi!
A tak se partička Autobotů(pod vedením Optima Prima) a badna zlotřelých Deceptionů(šéf Megatron) utká v L.A. o osud nejen celého lidstva,ale snad i vesmíru.
Michael Bay natočil pořadný akční film na motivy hraček.
Film jako celek neurazí,ale místo toho aby film gradoval, upadá do průměru..
Efekty jsou opravdu luxusní,ale jsou tak divně natočeny a nastříhány(hlavně v bitvách robotů), že se v nich jeden nevyzná.
Jinak když kamera sleduje představení Aůtobotu, to je opravdu lahůdka pro oko.
Je dobře,že film se sám nebere moc vážně a to mu dává body navíc. Opravdu vtipné scény, kde jsem se srdečně smál. Velmi kvalitní hereckým výkonem se prezentoval Shia LaBeouf. Ostatní značně pokulhávají.
Hudba byla velmi dobře vybrána,a soundtrack obsahuje i pár hitů.
Film mi rychle utekl, nenudil jsem se a i pobavil, jenomže očekávání byla opravdu velká, a celkově,tedy spíš druhá půlka mírné zklamání.
Jsem zvědav jak se Bay popere s dvojkou :o)
Zvuk: 80% 83% Námět: 80%
Příběh: 80% Kamera : 80%
Herci: 75% Efekty: 100%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: