Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Zelená míle

92%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
23.12.2007
Na začátku příběhu se potkáme se starým mužem Paulem Edgecombem (Dabbs Greer). Žije v domově s pečovatelskou službou a právě se dojatě dívá na starý film s Fredem Astairem. Snad až příliš dojatě, protože jedna ze sester ho musí zkontrolovat, když slyší všechny ty vzlyky. Paul je tak naměkko, že jí začne vypravovat svůj příběh starý 60 let, který ještě nikomu nevypravoval. Kolem roku 1935 v Louisianě, mladý Paul (teď už Tom Hanks) pracuje jako dozorce ve vězení pro těžké zločince, kteří jsou odsud posíláni na smrt. Paul není jen "zaměstnancem", ale bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. Setkává se například s s černým obrem Johnem, který má ruce jako lopaty a je obviněn z vraždy dvou dětí. Nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí spát potmě by byl schopen tak hrůzného činu. Je tu také hluboce věřící Arlen, a bláznivý psychopat zvaný Divoký Bill, ale je tu také ta hrůzostrašná chodba, natřená na zeleno, které všichni říkají "Zelená míle", je to cesta, na konci které čeká smrt, pokud se nestane zázrak. /oficiální text distributora/

Název:Zelená míle
Původní název:The Green Mile
[30.06.2009] | 90% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 90% 90% Námět: 90%
Příběh: 90% Kamera : 90%
Herci: 90% Efekty: N/A

[23.12.2007] | 94% | Div-X | reagovat
Úžasný film, místama lepší, místama horší než slavnější Darabontův film "Vykoupení z věznice Shawshank", který je všeobecně považovaný za jeden z nejlepších majstrštyků na světě.
Zelené míle se musí vidět, ne vypravovat ani popisovat. Technicky skvěle natočený, s mnohými režijními nápady, i přesvědčivými výkony. Tím, co ho však vybrušuje na filmový klenot, je naopakovatelná atmosféra a neskutečná dojemnost střídající se s pravým dramatem, i trochou mystična. Ačkoliv snímek trvá přes 3 hodiny, divák se nenudí ani na chvíli a s napětím očekává, kam se propracovaný příběh dál posune.

Škoda slov, prostě jeden z těch snímků, které se dají označit za "MUST SEE" :o)
Zvuk: 90% 94% Námět: 100%
Příběh: 95% Kamera : 95%
Herci: 90% Efekty: 95%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: