Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Útěk do divočiny

85%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Berky
26.03.2008
Sean Penn si často a rád odskakuje od herectví k režii a to docela úspěšně. Poslední film, u kterého stál za kamerou a ne před ní, bylo solidní psychologické peklo Přísaha. Od té doby natočil jen pár videoklipů a přispěl do sbírky povídek o 11. 9. 2001. Teď se mu ale asi po kameře začalo znovu stýskat a rozhodl se pro velký návrat, tentokrát navíc i s komerčním potenciálem. Into the Wild bude drsné dobrodružné drama, jehož hlavní hrdina Christopher McCandless se jednoho krásného dne rozhodne, že život ve městě mezi auty, smogem, bordelem a daněmi už ho nebaví. Místo toho, aby se odstěhoval na venkov a začal chovat prasata, se rozhodne civilizaci opustit úplně. Přestěhuje se na Aljašku a je pevně rozhodnutý začít nový život kdesi v pustině. Brzy ale zjišťuje, že tohle nebude zdaleka taková sranda, jak si zprvu představoval. Into the Wild nebude jen velkým režijním návratem Seana Penna, ale také obrovskou hereckou příležitostí pro sympaťáka Emila Hirshe. Ten sice už pár zajímavých filmů natočil, ale málokterý v kinech uspěl. Záda mu bude krýt velmi slušná skupina přihrávačů a příběh sám o sobě nabízí hodně prostoru jeho herectví. Snad tedy Penn nic ze svých režisérských schopností nezapomněl a doufejme, že se mu tentokrát podaří dostat diváky do kin. On i Hirsch by si to bezpochyby zasloužili.

Název:Útěk do divočiny
Původní název:Into The Wild
[26.03.2008] | 85% | Div-X | reagovat
Stopáž téměř 2,5 hodiny mě lehce vystrašila - přecijenom, když si pustím film v 22:00 a není to zrovna pecka, tak mám někdy tendenci usínat. U filmu Into The Wild jsem ale vydržel až do 00:30 na poslední titulky.

Už jen ten fakt, že příběh je inspirován skutečnou událostí dodává filmu jistou věrohodnost a lépe jsem se vcítil do role Christophera McCandlesse, čerstvě vystudovaného mladíka, který se rozhodne odejít z civilizace. Nečekejte žádné dialogové přestřelky, ve filmu jsou vteřiny, spíše minuty, kdy nikdo nemluví, ale o to více si vychutnáte krásnou přírodu, která je ústředním motivem celého filmu.

Podle mého gusta jsou i vykreslována různá přátelství během putování mladého dobrodruha, která jsou lehko uvěřitelná a nenásilně obohacují citově-sociální stránku filmu.

Nestává se, že bych vyzdvyhával hudbu ve filmu, ale tentokrát to udělám rád. Hudba skvěle zapadá do poklidné nálady celého příběhu, který ještě více umocňuje.

Za zmínku stojí i herecké výkony, na které zbylo dost místa. Emile Hirsch, známý spíše z béčkových filmů pro teenagery, předvádí spolu s dalšími herci velmi dobrou práci.

Celkově film doporučuji a to hlavně pro pohodovou atmosféru, kdy budete mít chuť lehce se zamyslet nad životem a společností, ve které žijeme.
Zvuk: 95% 85% Námět: 85%
Příběh: 85% Kamera : 80%
Herci: 80% Efekty: N/A

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: