Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Batman - The Dark Knight

94%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

Berky
13.08.2008
Nolanův TEMNÝ RYTÍŘ by měl začít přesně tam, kde BATMAN ZAČÍNÁ skončil. Bruce Wayne (Christian Bale) v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem (Gary Oldman) z Gothamské policie po gaunerovi známého převážně podle symbolu; hrací karty s žolíkem, kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří (Heath Ledger) má v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi gothamské mafie, Carminu Falconem usedá Sal Maroni (Eric Roberts) a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu. Na scéně se rovněž objevuje nový státní návladní Harvey Dent (Aaron Eckhart), který by rozdanými kartami (i s žolíkem v balíčku) mohl pořádně zamíchat...

Název:Batman - The Dark Knight
Původní název:Batman - Temný rytíř
[22.08.2008] | 94% | kino | reagovat
Nejlepší film všech dob? Asi nikoliv, ALE....budu se asi opakovat, tenhle film je opravdu bomba. Brilantní kriminálka, skvělé akční scény, vypilované dialogy a scénář, více než kvalitní herecké výkony, super efekty, nechybí ani humor.

Režisér Nolan prokazuje, že už dávno kope první ligu. Co natočený film, to klenot či alespoň nadprůměrný snímek.

The Dark Knight není komiksový film, je to poctivé a hutné kriminální drama, které do diváků pumpuje temnou atmosféru zmaru a bezmoci a nemaže nikomu med kolem pusy.

Filmu hodně prospívá realističnost, jak na straně Batmana (opravdu ho souboje bolí, srepetičky mají reálný základ) tak na straně Jokera. Ten není zádnou nadpřirozenou bytostí, ale totálním "magorem", psychopatem a anarchistou, který může v reálném svetě bez problému existovat a věřím, že se lidé s podobnými hodnotami najdou.

Svým způsobem mi je Joker kouzelný, je i inspirativní, na druhou stranu je to odporný člověk, který se neštítí ničeho a zabije kohokoliv bez známky soucitu.

Výborný výkon předvádí i Aaron Eckhart jako Harvey "Two-Face" Dent a tradičně skvělí Caine s Freemanem. Neméně dobrá je i hudba, která sice recykluje ústřední melodie z Batman Begins, ale například motiv Jokera v podobě zapnuté sirény je geniální.

Pro mě je Temný rytíř prozatím film roku.

Heath Ledger si Oskara poprávu zaslouží a nesouvisí to s jeho náhlým skonem.

Zvuk: 95% 94% Námět: 95%
Příběh: 90% Kamera : 95%
Herci: 100% Efekty: 90%

[13.08.2008] | 94% | kino | reagovat
Hodně očekávaný film, který zase jednou splnil vše, na co jsme do kina šli...

Gradující děj a napětí nemělo chybu. Pochmurná atmosféra se táhne celým filmem a chaos a bezdnaděj ve městě byla opravdu sugestivní.

Jednoznačně nejlepší herecký výkon v podání Jokera (Batman byl skoro v ústraní) byl chvílemi šílený ale i vtipný - hlavně scénka kouzlo s tužkou.

Hodně výbušniny, hodně emocí - Batman není jen ten bezchybný a milovaný superhrdina, kterého všichni uctívají. Město je na pokraji chaosu a destukce. Mafie a korupce si žijí jak v ráji a to dodávalo filmu nádech reality :-)

Taktéž efekty a akční scény byly na vrcholu. A kdy mě nejvíce mrazilov zádech - při gradující hudbě, která vždy znamenala krvavé představení v podání Jokera.

Jednoznačně doporučuji a běžte na to do kina - určitě to bude větší zážitek než doma...
Zvuk: 90% 94% Námět: 90%
Příběh: 95% Kamera : 95%
Herci: 100% Efekty: 95%

[13.08.2008] | 95% | kino | reagovat
Výborný film, se super atmosférou a dokonalým Jokerem... vřele všem doporučuju, Berky sem určitě hodí nějaký dobrý info :o)
Zvuk: 100% 95% Námět: 90%
Příběh: 100% Kamera : 100%
Herci: 90% Efekty: 90%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: