Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Kingsman: Tajná služba

81%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

Berky
16.07.2015
Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary ?Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu.
V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman ? superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho?

Název:Kingsman: Tajná služba
Původní název:Kingsman: The Secret Service
[16.07.2015] | 87% | Div-X | reagovat
Parádní oddychový výplach plný různých narážek a pošťouchnutí směrem k divákovi. Akce svižná, herci sympatičtí a Colin Firth je prostě badass :) PS: Po shlédnutí tohot filmu mám neustálé nutkání koupit si parádní "oxfordky".
Zvuk: 90% 87% Námět: 90%
Příběh: 80% Kamera : 90%
Herci: 85% Efekty: 85%

[16.07.2015] | 85% | DVD | reagovat
Doplním časem :)
Zvuk: 90% 85% Námět: 90%
Příběh: 70% Kamera : 90%
Herci: 80% Efekty: 90%

[16.07.2015] | 73% | Div-X | reagovat
Nevěděli jsme, co si pustit večer o všední den. Zadání znělo: něco nenáročného, s prvky komedie, trošku akční, svižné, žádná romantika a psychologické drama.

Nakonec jsme zvolili Kingsman a byla to dobrá volba. Trochu jinačí pohled na způsoby tajných agentů v Británii. Našlo se i docela dost vtipných momentů. Skvěle opět zahrál Samuel L. Jackson. Colina Firtha mám zaškatulkovaného z Lásky nebeské a Královy řeči, ale docela mě přesvědčil a role tajného agenta mu docela seděla.

Když nebudete vědět, co si večer pustit bez velkého očekávání, zkuste Královi muže :-)

Top scéna: aktivace čipu v hlavách v kombinaci s perfektní hudbou na konci filmu, pecka!
Zvuk: 80% 73% Námět: 70%
Příběh: 60% Kamera : 85%
Herci: 70% Efekty: 70%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: