Actions.cz

Neděle 16. Června 2024
 

Děkujeme, že kouříte

68%
[počet hodnocení: 3x]

Film vložil(a):

bureman
17.02.2007
Nick Naylor je úspěšný zaměstnanec velké tabákové společnosti a má v popisu práce velebit před veřejností a médii krásy kuřáctví. Díky své pohotovosti, cynickému vtipu a zkušenosti je schopen ? jako každý správný ďáblův advokát ? každou námitku svých odpůrců interpretovat ve prospěch zaměstnavatele. S dvojicí svých nejlepších přátel, pracujících pro společnost vyrábějící alkohol a pro jistou zbrojní korporaci, tvoří Nick trio známé jako Obchodníci se smrtí. Kovboj s cigaretou je na tom však momentálně špatně a souvislosti mezi omamnou bílou tyčinkou a bolestivou smrtí jsou stále zřetelněji na pořadu dne ? a Nick by navíc chtěl být vzorem pro svého milovaného dvanáctiletého syna Joeyho. ?Pozitivní? prezentace vlastní práce před synovou školní třídou je jen prvním z řady kousků testujících Nickovu připravenost. A co když mu někdo začne vyhrožovat, že ho unese a podrobí zkázonosné protikuřácké léčbě?

Název:Děkujeme, že kouříte
Původní název:Thank You For Smoking
[30.06.2009] | 66% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 60% 66% Námět: 70%
Příběh: 60% Kamera : 60%
Herci: 80% Efekty: N/A

[18.02.2007] | 60% | Div-X | reagovat
Tento film mne vysloveně zklamal. Čekal jsem tak trochu černěšjší komedii s alespoň trachu duchaplnější zápletkou. Až na pár světlých chvil mi příběh příjde monotóní a směřující k zcela očekávanému konci. Trapně americký happyEnd vše jen korunuje. Z celého filmu vyniká snad jen kamera, která se občas pouští do zajímavých kompozic. Zvuku dávám neutrálních 50, neboť mne ničím zvláštním neupoutal. Pro mne je to film na jedno shlédnutí a nejlépe zadarmo.
Zvuk: 50% 60% Námět: 60%
Příběh: 60% Kamera : 70%
Herci: 0% Efekty: 0%

[17.02.2007] | 78% | Div-X | reagovat
Docela úsměvný sarkastický snímek, který krásně přibližuje byznys a chování lidí v tabákovém průmyslu a Aaron Eckhart je ve své roli tak přesvědčivý, že byl Vám dokázal namluvit, že kouření dokonce prospívá Vašemu zdraví a začli byste kouřit :o) Bohužel film trpí jedním větší problémem a tím je, že se snaží být až moc politicky korektní a občas neví, zda se více soustředit na tabákový průmysl, nebo na vztah otce a syna. To takový Andrew Niccol se v podobném tématu rýpal mnohem energičtěji, drzeji a hlavně poutavěji (viz. Obchodník se smrtí) Ale přesto tento film patří k tomu lepšímu a stojí za to ho vidět. Aspoň kvůli neotřelému námětu, Eckahrtovi a moc fajn úvodním titulkám :o)
Zvuk: 75% 78% Námět: 85%
Příběh: 80% Kamera : 75%
Herci: 80% Efekty: 75%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: