Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Počátek

91%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

Berky
21.09.2015
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné ? počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek ?Počátek?, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů

Název:Počátek
Původní název:Inception
[21.09.2015] | 93% | DVD | reagovat
Pro mně asi nej film od Nolana. Výborný Caprio, skvělý Hardy, krásná Page. Hudba od Zimmera je pecka. Fakt mě tenhle film baví.
Zvuk: 100% 93% Námět: 90%
Příběh: 90% Kamera : 90%
Herci: 100% Efekty: 90%

[21.09.2015] | 90% | TV | reagovat
Film jsem chytil po delší době v dabované formě v televizi. Rychle jsem se rozpomněl, jak je tenhle film výbornej. Chvilku jsem přemýšlel, že si ho rychle stáhnu v originále, ale pak jsem to kousnul a stejně jsem si to užil. Pravděpodobně všichni už viděli, ale kdyby se někdo našel, kdo neviděl, tak doporučuji.

Autorem filmu je Christopher Nolan. Jednoduše zaručená kvalita. Všechny filmy, které natočil od roku 1997 mají v hodnocení ČSFD více než 75%. Filmy nestřílí jak na běžícím pásu, ale jednou za 2 roky přijde s peckou.

Počátek je film se zajímavým tématem - pohrává si myšlenkou, že je možné se někomu nabourat do snění a v něm získat jeho myšlenku nebo naopak nějakou vnuknout. Když toto zkombinujete s akční stránkou ala Dannyho parťáci (sehraný tým včele s Leo DiCapriem) a navíc se pohybujete ve snu, který je v jiném snu a tak dále, je zaděláno na menší bolehlav. U filmu se musí přemýšlet, ale nijak to nebolí, naopak vás napětí udrží v ději a film budete hltat.

U filmu si mimo hlavní dějové linie užijete výborný soundtrack od Hanse Zimmera a netradiční výtvarné/grafické ztvárnění prostředí ve snech.
Zvuk: 90% 90% Námět: 100%
Příběh: 95% Kamera : 90%
Herci: 85% Efekty: 80%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: