Actions.cz

Neděle 16. Června 2024
 

Terminator Genisys

63%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Berky
22.10.2015
Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má ?prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost.

Název:Terminator Genisys
Původní název:Terminator: Genisys
[22.10.2015] | 63% | Div-X | reagovat
Na film jsem se těšil, to jo. Ale říkal jsem si, že to asi nebude pecka. Svědčí o tom i fakt, že film jsem viděl až bezmála po 4 měsících od premiéry.

Těžko se mi hodnotí, nechci dávat nízká čísla, ale na Termoše to bylo prostě slabý. Ono žádný díl od 3 dále se už ani nepřiblížil klasice z 84. a 91. roku. Hezký efekty, to jako jo. Arnie se snažil, zase toho moc nenamluvil, občas utrousil nějaký džouk. Jinak ale nastavovaná kaše. Děj? Věc názoru, ale mně to přišlo už překombinované, vracet se časem, aby se pak zase v čase přesunuli do jiného roku. Alternativní reality? Tohle se nepovedlo... Jsem zvědav na tržby a případné návrhy na pokračování... Ale o Arnieho se nebojím, dostal nový facelift tekutým kovem, takže ten bude hrát i v dalším dílu...
Zvuk: 70% 63% Námět: 60%
Příběh: 50% Kamera : 65%
Herci: 60% Efekty: 75%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: