Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Marťan

80%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Berky
05.11.2015
Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto ?Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi.

Název:Marťan
Původní název:The Martian
[05.11.2015] | 80% | kino | reagovat
Na film jsem se těšil a když jsem zjistil, že blue ray edice bude vydána až někdy v únoru 2016 (chápej tak, že bude ke stažení v solidní kvalitě), rozhodl jsem se zajít na film do kina.

Předně nutno říct, že jsem nelitoval. Není to ten ostrý šíp, který vás zasáhne do srdce, ještě dlouhou dobu vám leží v hlavě a stane se předmětem diskuzí v nejedné hospůdce. Nicméně snímek řadím mezi to lepší, co jsem poslední dobou viděl. Ve filmu je dobře namíchaný koktejl vážných okamžiků a odlehčených momentů.

Hned úvod, kdy na Marsu zuří písečná bouře, je velmi dobře zpracován a dá se v něm vytušit rukopis Ridley Scotta. Méně náročnou až trochu humornou fází filmu je "kolonizace" planety v podání Matta. Zasadí brambory, pohnojí vlastníma hovnama a všechno vypadá náramně jednoduše. Do toho vám hrají hity z 90. let, protože jedinou hudbou k dispozici jsou empétrojky od kolegyně.

Na závěr se samozřejmě všechno zkomplikuje, nastane pár těžkých rozhodnutí a potřeba se spojit se super tajným čínským kosmickým programem. Závěr mi přišel trochu nedotažený, ale jinak pěkná podívaná.

Ať už zajdete do kina nebo si počkáte na "legální" verzi z torrentů, určitě neuděláte chybu, když filmu jeden večer obětujete.
Zvuk: 85% 80% Námět: 90%
Příběh: 70% Kamera : 80%
Herci: 75% Efekty: 80%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: