Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

50%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Berky
23.02.2007
Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.

Název:Rychle a zběsile: Tokijská jízda
Původní název:Fast and the Furious: Tokyo Drift, The
[23.02.2007] | 50% | Div-X | reagovat
Film určený výhradně asi jen pro fanoušky našlapaných mašin a pachu pálících se pneumatik.

Zápletka je až kýčovitě jasná od první minuty. Když k tomu přidáte tmavě šedé herecké výkony, dostanete podprůměrný film, který Vám vlastně nic nenabídne.

A co mě dostalo? Kombinace mluvených dialogů v angličtině a japonštině - nevěděl jsem, že každej průměrný amík umí japonsky. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že hlavní hrdina po příjezdu do Tokia hned zvládá výuku ve škole v japonštině...
Zvuk: 70% 50% Námět: 55%
Příběh: 20% Kamera : 65%
Herci: 30% Efekty: 60%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: