Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Vetřelec 4 - Vzkříšení

79%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
18.03.2007
Ellen Ripleyová je už 200 let po smrti, ale vědci ve službách vojenské organizace se rozhodli, že ji ze starých krevních vzorků znovu sestaví. Biologický materiál však není úplně čistý, a tak je výsledkem klonování žena, která má sice lidskou podobu, ale vetřelčí náturu. Černé nehty na rukou, červenou kyselinu místo krve, nadpozemskou sílu a šestý smysl, každý ví kde se příslušníci jejího druhu nacházejí a co mají za lubem. Proto až moc dobře ví, že Vetřelci v útrobách kosmické lodi připravují lidem strašnou pomstu. Na kterou stranu se legendární bojovnice tentokrát přidá?

Název:Vetřelec 4 - Vzkříšení
Původní název:Alien: Resurrection
[30.06.2009] | 72% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 80% 72% Námět: 60%
Příběh: 60% Kamera : 75%
Herci: 75% Efekty: 85%

[18.03.2007] | 87% | TV | reagovat
Velmi povedený snímek. Jeunet (režisér) věděl, že ve stopách akční kultovní dvojky jít nemůže, tak zabalil vetřelčí příběh do výborného vizuálního kabátku (výborné kostýmy a hodně slizu :o), prošpikoval to komiksovou atmosférou a přidal fajn herce (Perlman, Pinon atd.) Bez Ripley alias Siqourney Weaver by to už nešlo.

Film je plný slizu, krve, vykousnutých mozků, což je dobře a scény z klonovací laboratoře jsou pěkně ujeté :-) Příběh není světoborný (samotný námět s klonovanou Ripleyouvou je trochu přitažený za vlasy, ale holt bez ní by to nešlo), ale dá se překousnout a hlavně nenudí.

Film se bohužel dopustil ale i pár nepříjemných faux-pas. První z nich je opravdu směšná smrt Dana Hedayi, druhý je závěrečný "boss."

SPOILER: Nápad křížence člověka s vetřelcem je sice ujetý (režisér se nezapře), ale potvora vypadá vcelku k světu a kdo překousne její chování, tak by snad mohl být spokojen. ALE vetřelčí mládě si na plátně moc času neužije, závěrečný souboj o ničem, mžik a je po něm. Přitom by stačilo pozměnit finále a bylo by to mnohem lepší. Takhle zkrátka chybí ta obava, že se narodilo něco opravdu monumentálního.

Přsto je čtverka velmi dobrý film, o trochu lepší než třetí díl, a stojí určutě za shlédnutí i těm, co o vetřelcích nikdy neslyšeli. Jen se teď bojím, aby se případná pětka (pokud ji někdy natočí) neodehrávala na Zemi.

PS: Winona je otravná :o)
Zvuk: 90% 87% Námět: 95%
Příběh: 80% Kamera : 90%
Herci: 80% Efekty: 90%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: