Actions.cz

Neděle 16. Června 2024
 

Skrytá identita

84%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
30.03.2007
Tajný policista Billy Costigan (Leonardo Di Caprio) je pověřen úkolem infiltrovat zločineckou síť, které předsedá boss Costello (Jack Nicholson). Billy si brzy získá Costellovu důvěru, jenže je tu také Colin Sullivan (Matt Damon), který pro změnu infiltroval policejní složky, aby tam získával pro zločinecký syndikát cenné informace. Sullivan stoupá po kariérním žebříčku a stává se významným členem Jednotky pro zvláštní vyšetřování. Životy obou mužů jsou hluboce ovlivněny prostředím, ve kterém se pohybují. Časem však vyjde najevo, že v systému je ještě hráč, který hraje na obě strany.

Název:Skrytá identita
Původní název:The Departed
[02.04.2007] | 86% | kino | reagovat
Pravda, že Scorsese natočil lepší filmy, ale Skrytá identita je velmi kvalitní film, kde dominují herecké výkony. Jak napsal Bureman, Kapr je dobrej, Matt Damon horší, Jack je taky dobrej a Wahlberg je geniální(nominace na nejlepší herecký výkon za vedlejší roli).
Film se mi moc líbil, a hlavně ten překvapivej konec...
Zvuk: 80% 86% Námět: 75%
Příběh: 90% Kamera : 85%
Herci: 100% Efekty: N/A

[30.03.2007] | 82% | Div-X | reagovat
Kvalitní remake asijské "Volavky". Příběh je zamotaný, napínavý, ale i srozumitelný.

Leonadro Di Caprio už není jen ten hezounek z Titanicu, je to Pan Herec. Ten bastard poslední dobou ukazuje, že zahraje snad všechno :o) Ve filmu mu věříte každý pocit, emoci i čin a zastinuje všechny ostatní ve filmu. Nicholson naopak přehrává a co se týče Damona, tak u toho mi přijde, že hraje v poslední době docela dobře, ale pořád stejně (to není kompliment!)

Kdo se mi taky z herců ve filmu líbil byl Wahlberg (policejní důstojník Dignam), jehož hlášky jsou smrtící :o) Přiznávám, je to z velké části o tom, jak je jeho postava napsaná a jaké má repliky, ale výborně je zahrát nedokáže každý.

Př:
Wahlberg: Bohužel má tahle díra víc průsaků než Irácké vojenské námořnictvo.
Baldwin: Poser se.
Wahlberg: Už jsem unavený šoustáním tvojí ženy.
Baldwin: A jak se má tvoje matka?
Wahlberg: Dobře, je unavená šoustáním mého otce.

Film na svou 2,5 hodinovou délku utíká celkem svižně, ale přesto se nedokáži ubránit pocitu, že ve filmu některé scény jsou zbytečné a zkrácení, resp. prostříhání fimu o 1/2 hodiny by mu jen prospělo.

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale pokud máte rádi dobré kriminálky, tak mohu The Departed doporučit. Pravda, scénář malinko skřípe a hudba je v některých chvílích rušivá, ale to se dá částečně odpustit.

PS: Chápu, že Scorsese (režisér) už toho Oscara dostat musel(když už se na něj akademie vyprdla za Taxikáře, Zuřícího býka, Mafiány či Casino), ale ačkoliv je Identita fajn film, v roce 2006 jich vzniklo o několik o dost lepších, např. Potomci lidí (nebyli ani v nominacich!!!)
Zvuk: 80% 82% Námět: 80%
Příběh: 85% Kamera : 80%
Herci: 85% Efekty: 85%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: