Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Lovci pokladů

55%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Čépa
04.04.2007
Oscarem? oceněný Nicolas Cage ztvárnil v Lovci pokladů hlavního hrdinu Benjamina Franklina Gatese, potomka šesti generací lovců bájného pokladu templářů ukrytého kdesi v Americe. Stejně jako jeho předci, i Ben se celý život honí za pokladem, v jehož existenci jen málokdo věří.
Avšak právě jemu se podaří odhalit vzácnou stopu, která by ho mohla k jeho celoživotnímu snu dovést. Tou stopou je mapa ukrytá, kde jinde než na na rubu Deklarace nezávislosti, nejvzácnějšího amerického dokumentu. Když se však o existenci mapy dozví i Benův úhlavní rival a konkurent (Sean Bean), je Ben postaven před dilema. Buď se sám dopustí svatokrádeže a vzácný dokument (chráněný těmi nejsofistikovanějšími bezpečnostními systémy na světě) zcizí nebo jej nechá padnout do rukou nebezpečného zločince. Během šílené honičky s časem, nebezpečnými rivaly a vládními agenty se ke Gatesovi postupně přidává Benův kamarád, počítačový génius, Riley (Justin Bartha) a půvabná restaurátorka Národního archívu Abigail Chase (Diane Kruger). Podaří se jim společnými silami uskutečnit nejnáročnější loupež v historii lidstva a rozluštit 2000 let staré tajemství největšího pokladu v dějinách Ameriky?


Název:Lovci pokladů
Původní název:National Treasure
[04.04.2007] | 55% | DVD | reagovat
Malý Ben se od dědečka dozvídá historii a tajemství jeho rodu. Jeho praprapradědu byl svěřen klíč k nalezení Templářského pokladu.
Už v dospělosti zjišťujeme , že Benovi se podařilo rozluštit první klíč a akce začíná.
Nebudu se rozepisovat, že od jednoho klíče vede cesta k druhému a tak dále, než nenajde poklad.
Co mě udivilo nejvíc, je že po šest generací se rod Gatesů nehnul z místa, až potom Ben během pár hodin, rozluští záhadu a najde poklad :o) Holt Nicolas Cage je borec.

Tím se dostávám k hereckým výkonům, Nicolas je průměrný jako v každém jeho filmu,
Film nezachrání ani Diane Kruger, Harvey Keitel, Christopher Plummer, Jon Voight, Sean Bean, prostě průměr.
Hudba mě neslovila, spíš sem si jí ani při filmu nevšim.
Efekty skoro žádné, pár hrobek, tunelů a poklad, akce taky poskrovnu.
Myslím, že tenhle film nenaplnil ambice co do něj tvůrci filmů vkládali.
Už se těším na Indyho4 .o)
Zvuk: 50% 55% Námět: 75%
Příběh: 50% Kamera : 50%
Herci: 50% Efekty: 60%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: