Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Láska Nebeská

93%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
02.06.2007
Láska nebeská je romantická komedie, která nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. A jak dopadnou tyto životní epizodky a minipříběhy, které se dotýkají ministerského předsedy, prodavače sendvičů, spisovatele, který dostal akorát košem, stárnoucí rockové hvězdy, která se snaží o come-back za každou cenu a ještě dalších zajímavých postav? Na to se podívejte v tomto překrásném filmu. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Název:Láska Nebeská
Původní název:Love Actually
[30.06.2009] | 94% | DVD | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 100% 94% Námět: 100%
Příběh: 85% Kamera : 85%
Herci: 100% Efekty: N/A

[03.06.2007] | 93% | TV | reagovat
Krásný film. Ačkoliv nejsem fanouškem romantických komedií, tento film má obrovské kouzlo a v tomto specifickém žánru jej řadím na samý vrchol.

Za shlédnutí stojí nejen plejáda hereckých hvězd, ať už se jedná o Alana Rickmana, oscarovou Emmu Thompson, Keiru Knightley, Liama Neesona, Hugha Granta či mého oblíbeného Colina Firtha, ale jde tu také o tu úžasnou vánoční atmosféru, která z každého políčka sálá, a obyčejná milostná trápení i radosti.

Ačkoliv se jedná o mnoho malých epizodních milostných vztahů a postav se ve filmu mihne mnoho, celá struktura příběhu u sebe drží nečekaně dobře pohromadě a Richard Curtis, pan režisér i scénarista v jedné osobě, si zaslouží za námět, příběh, scénář i režii jedničku s hvězdičkou.

Za zmínku určitě stojí i hudba, která se skládá s mnoha známých i néně známých melodií a písniček, které však mají společného jmenovatele, supertřídu. Hudební podklad je zkrátka skvělý a naprosto se do celého filmu hodí.

Co říci závěrem, pokud máte rádi romantické filmy, tak si Lásku nebeskou zamilujete. Pokud máte rádi vánoční filmy, tak si ji zamilujete. A pokud jste bručouni jako Bill Nighy, tak by Vás tenhle film mohl trochu obměkčit :o)

PS: Rowan Atkinson aka Mr. Bean je ve své epizodní roličce naprosto geniální.
Zvuk: 95% 93% Námět: 95%
Příběh: 100% Kamera : 90%
Herci: 95% Efekty: 85%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: