Actions.cz

Pátek 12. Července 2024
 

Smrtonosná past 4.0

79%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

bureman
07.08.2007
Amerika je při oslavách Dne nezávislosti napadena velmi rafinovaným útočníkem. Ten využívá nejmodernější technologie, aby napáchal co největší škody na americké infrastruktuře a uvrhl zemi do chaosu. Jeho promyšlený plán však má jednu trhlinu. Nepočítá s tím, že existuje John McClane (Bruce Willis), který je v proklatě dobré formě.

Čtvrté pokračování mimořádně úspěšné série s Brucem Willisem jako nekompromisním protivníkem teroristů všeho druhu a všech národností, slibuje klasickou akční podívanou. V záplavě všech nejmodernějších trikových filmů tak nabízí nejen hrdinu ze staré školy, ale i klasické automobilové honičky, detonace, pořádného záporného hrdinu a střet postmoderního "počítačového" světa se zdravým selským rozumem. (oficiální text distributora)

Název:Smrtonosná past 4.0
Původní název:Live Free Or Die Hard
[30.06.2009] | 77% | kino | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 75% 77% Námět: 70%
Příběh: 80% Kamera : 80%
Herci: 75% Efekty: 85%

[07.08.2007] | 81% | Div-X | reagovat
Tomuto filmu jsem zpočátku vůbec nevěřil. Oznámení o přípravách na jeho natáčení mě nechávaly v klidu a když jsem zjistil, že režie se ujme rutinér Len Wiseman, docela jsem se o výsledek obával. Underworld i jeho pokračování jsou sice na pohled pěkné filmy, Wiseman ví, jak natočit vizuálně "cool film", ale ten zbytek mnohdy pokulhával.

Po shlédnutí musím konstatovat, že se mé hruzostrašné varianty nepotvrdily a film rozhodně stojí za zkouknutí. V prvé řadě ale nesmíte moc přemýšlet o zápletce s IT teroristy a moderními technologiemi, protože ta je přitažená za vlasy. Ale jako podklad pro slušný akční film postačí. Ano, píši slušný akční film, nikoliv skvělý biják, protože už se třetím dílem série Smrtonosné pasti bylo jasné, že John MacLane a jeho eskapády s rozšířeným polem působnosti, čti "už to není uzavřeném prostoru mrakodrapu či letiště, ale o celém městě ba dokonce o několika velkých lokalitách, postrádá část svého kouzla.

Stejně jako ve třetím díle ale celý film zachraňuje postava samotného hlavního hrdiny, který hláškuje o stošest, částečně vypadá jako somrák a nejdřív střílí, a pak se ptá. John Maclane je zkrátka borec a i v tomto filmu potvrzuje, proč patří k nejoblíbenějším postavám v akčním žánru.

Samotné akční scény jsou natočeny z velké části "postaru", což filmu rozhodně prospívá, a i přes moderní "look" patří k tomu nejlepšímu ve filmu. Dá se tak i zkousnout naprosto za vlasy přitažené finále s kamionem a stíhačkou.

Bruci Willisovi dobře sekundují i Justin Long, rozhodně příjemné překvapení, i Timothy Olyphant. Toho sice řadím až na třetí místo záporáků v sérii, ale první dvě místa jsou kvalitně našlapaná Alanem Rickmanem a mým oblíbeným Jeremy Ironsem.

Film jako celek kvalitativně řadím vedle "trojky" a "dvojky", na původní a téměř bezchybný originál prostě nemá.

Pakliže ale máte rádi kvalitní akční jízdu, tímto filmem neprohloupíte. Není to taková pecka, jak vám mnohdy někteří nadšenci na csfd či imdb svými názory vnucují, ale mezi nejlepší akční filmy poslední doby rozhodně patří. Nebýt občasně až moc roubovaných dialogů a děravějšího scénaře, hodnotil bych i dost lépe.
Zvuk: 85% 81% Námět: 70%
Příběh: 70% Kamera : 85%
Herci: 90% Efekty: 90%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: