Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Fontána

98%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

bureman
20.09.2007
Dlouho očekávaný snímek Darrena Aronofskeho (PI, REQUIEM FOR A DREAM) THE FOUNTAIN se pokusí odpovědět na otázku, na kterou se lidé ptají už od nepaměti: "Co kdyby jste mohli žít věčně?" Příběh se odehrává ve třech odlišných, časových paralelách: V patnáctém století v podobě příběhu conquistadora Thomase, ve století dvacátém, kde bojuje doktor Tom (Hugh Jackman) o život své manželky (Rachel Weisz), která onemocněla netypickým druhem rakoviny. Třetí a zároveň poslední paralela je zahalena rouškou tajemství, ale má nás zavést do daleké budoucnosti až do století pětadvacátého, kde hlavní hrdina hledá odpovědi na otázky, které za svou dlouhou pouť časem nasbíral. (oficialni text distributora)

Název:Fontána
Původní název:The Fountain
[21.09.2007] | 98% | DVD | reagovat
Pokud bych měl tento film popsat jedním slovem, tak použiji výraz "ojedinělý". Naprosto jedinečný zážitek. Druh filmu, na který v běžné filmové distribuci rozhodně nenarazíte. Po prvním shlédnutí to možná pro někoho tak nevyzní, ale pokud snímek uvidíte podruhé, zjistíte, že nejde jen o filmové dílo. Je tam toho víc, mnohem víc!

Z hlediska čistě filmařského nenajdete chybu: audio-vizuálně bezchybné (nechce se ani věřit, že většina triků není dělaná na počítači!), herecky brilantně zahrané (Hugh Jackman není už dávno jen ten, co hrál Wolverina, ale současná herecká špička Hollywoodu), geniálně zrežírované, plné atmosféry a s vynikající pointou.

Toto dílo je filmová báseň na základní hodnoty lidského života: smrt, lásku, zrození.

U filmu musíte vnímat každou sekundu, přemýšlet, zapojit mozek, pak si jej dokážete naplno užít. Tak totiž pochopíte, co tímto filmem chtěl Darren sdělit, jaké je jeho poslání. Napsat to sem nemohu, na to si každý musí přijít sám.

Přesto si neodpustím jedno VÝRAZNÉ DOPORUČENÍ: Pokud si libujete jen v akčních filmech, příběh a děj pro Vás nehrají žádnou roli, budete se neskutečně nudit a film po shlédnutí zavrhnete, možná ho ani nedokoukáte! Pro všechny ostatní půjde přinejmenším o nevšední zážitek!
Zvuk: 100% 98% Námět: 100%
Příběh: 100% Kamera : 100%
Herci: 90% Efekty: 100%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: