Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Rambo - Do pekla a zpět

83%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

bureman
26.02.2008
John Rambo, stárnoucí veterán války ve Vietnamu, se usadil kdesi v Thajsku a žije obyčejný, zdánlivě chudý, avšak poklidný život vydělávající si lovem nebezpečných plazů. To platí ale jen do chvíle, než Johna osloví skupina novodobých misionářů, která potřebuje odvoz lodí do občanskou válkou zmítané sousední Barmy.
Rambo nakonec svolí, misionáře do Barmy zaveze a vrací se do prostředí poklidného "domova". Ne však nadlouho, jelikož jsou jeho nedávní pasažéři zajati a někdo je musí dostat ven. Samy si určitě zodpovíte, kdo oním "hrdinou" bude.


Název:Rambo - Do pekla a zpět
Původní název:John Rambo
[26.02.2008] | 83% | Div-X | reagovat
John Rambo, jméno o kterém slyšel snad každý, se vrací a na stará kolena rozpoutává peklo v Barmě. Hlubokou myšlenku příliš nehledejte, dialogy či monology také nejsou hodny Oscara (i když některé monology jsou působivé), příběh je plochý, nekomplikovaný a utíká od první do poslední minuty jako namrdlá veverka. To je ale dost škoda, protože film má spád, zvláště finální jatka utečou jako voda a stopáž 87 minut je podle mě krátká.
V čem ale film vyniká je akce a režie. Stallone nám předkládá masakr, opravdový masakr, kde vzduchem lítají ruce, nohy, znásilňují se ženy a dívky a zabíjejí se děti. "Realistická" brutalita znázorňuje zvěrstva, kterých jsou lidé bez mrknutí oka schopni, takže se nejedná o žádné uhlazené politicky korektni rádoby násilí, tohle je násilí.
Samotná akce je nasnímána precizně, vždy je přehledná a Stallone dokazuje, že režírovat opravdu umí. Jen houšť vícera filmů se Stallonem za kamerou!

Podíváte-li se na rottentomatoes.com, hodnocení kolem 35% vás asi nenadchne, ale nenechte se zmýlit. Toto není film natočený pro kritiky, toto je film pro fanoušky. A pakliže se vám jakýkoliv díl líbil a postava Ramba vám přijde sympatická, podívejte se na tento film.

PS: Flashback je výborný.
Zvuk: 90% 83% Námět: 80%
Příběh: 70% Kamera : 90%
Herci: 85% Efekty: 85%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: