Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

FUTURAMA - Bender's Big Score

83%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

bureman
15.08.2008
Od roku 1999, kdy se poprvé na obrazovkách televizní stanice FOX objevil seriál Futurama, se milovníci sarkastických animáků z pera Matta Groeninga přou o to, zda jsou lepší Simpsonovi či výše zmíněný kousek o posádce doručovací společnosti Planet Express. Můj názor je jasný, geniální díly na kvalitativně stejně vysoké úrovni mají oba cartoony, ale ty "slabší" kousky jsou zábavnější u Futuramy. Prostředí roku 31. století zkrátka umožňuje tvůrcům lépe osvobodit svou fantazii a dovolit si více, než nám naše "suchá doba" umožňuje. Bohužel, seriál Futurama však byl zcela nepochopitelně po 72 epizodách vedením stanice Fox zrušen. Tato osudová chyba se snaží být v posledních měsících částečně napravena, alespoň ze strany Matta Groeninga, a tak si dnes můžeme povědět o prvním z připravované ctveřice celovečerních filmů (pozn. druhý snímek s poditutlem The Beast With A Billion Backs již také vyšel, na konec roku 2008 je naplánována třetí Bedner's Game). Dále se proslýchá, že ve výrobě je nových 16 dílů seriálu, ale to už moc odbíhám.

Název:FUTURAMA - Bender's Big Score
Původní název:FUTURAMA - Bender's Big Score
[15.08.2008] | 83% | Div-X | reagovat
Měli jste někdy problémy se spamem? A už jste někdy kvůli internetovým podvodníkům přišli téměř o veškerý majetek? Ne? Tak v Bender's Big Score zjistíte, jak to také může dopadnout, když Planet Express na základě podvodu přebere internetový gang nudistických vetřelců. Navíc, robot Bender se prostřednictvím viru dostává pod jejich kontrolu a je nucen se navracet do minulosti a loupit a krást všechny známé i neznámé poklady světa.

Tím samým problémem, kterým trpěly Simpsonovi ve filmu, trpí i celovečerní Futurama. Frky a narážky, skvěle padnoucí do stopáže 20 minut, se během 1,5 hodiny zkrátka částečně rozmělňují a na diváka vybafnou místa, která postrádají ten geniální šmrnc a kanonádu vtipů a vtipných scén.

Tato FUTURAMA je zkrátka slabší než seriál (který u mě dostává subjektivní hodnocení 95%), ale stále jde o nadprůměrný animák. Příběh je vtipný sám o sobě, i když děj se může zdát místama zmatený a vy nebudete vědět, který Bender a Fry je který :-) Ostatně, všechny filmy zaobírající se cestováním v čase se nevyhnout jistému skřípání.

Jak jsem již napsal, jsou-li nějaké části trošku nudné, ty další scény naopak velmi pobaví, namátkou třeba narážky na volby v USA, spam, stanici FOX, Star Wars, Terminátora.

Takže suma sumáru: Good News, Everyone. Nová Futurama se povedla a pokud jste nikdy nic z tohoto kultovního animáče neviděli či o něm snad ani neslyšeli, doporučuji se podívat nejdříve na seriál, ať se seznámíte s postavami a vztahy mezi nimi. Já se na něj mezitím asi popáté také mrknu a budu se těšit hlavně na Bender's Game, která si má brát na paškál fantasy prostředí Dungeon and Dragons, ale o tom až jindy.

PS: Dívejte se na FUTURAMU v originálním znění (s titulky, pokud chcete). Dabing se skutečným anglickým hlasům nemůže rovnat (i když vlastně ještě nebyl vyroben a otázka je, kdy vůbec bude :-). Toto post scriptum berte jako radu do budoucna. Billy West a John DiMaggio mají úchvatný hlasový fond.
Zvuk: 85% 83% Námět: 95%
Příběh: 85% Kamera : 80%
Herci: 85% Efekty: 70%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: