Actions.cz

Neděle 10. Prosince 2023
 

Souboj titánů (2010)

66%
[počet hodnocení: 1x]

Film vložil(a):

Berky
25.04.2010
Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Jenže ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, je zrovna jistý polobůh. Perseus, jehož rodina nedávno zahynula boží rukou, cítí hněv a chce se mstít. Až tady zjistí, kdo je jeho skutečný otec ? Zeus. Jenže Perseus se ho snaží ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se za čarodějnicemi, přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes?

Název:Souboj titánů (2010)
Původní název:Clash of the Titans (2010)
[25.04.2010] | 66% | kino | reagovat
Kdo si vzpomíná na původní verzi z dětských let, ten se na tento film musel těšit. Jak už to ale u remaků bývá, zůstávají za očekáváním.

Typický příběh poskládaný z dějových střípků. Film netrval ani 2 hodiny, což asi způsobilo místy nelogické navazování scén. Střih se také moc nevyznamenal.

Ať už vinou scénáře nebo samotného herce Sam Worthington moc nepřesvědčil a jeho herecké umění pokulhávalo. Celý film prostě utáhnout nemohl. A to radši nemluvím o štěku Liama Neesona v roli Dia. Jak bylo někdenapsáno, takto si hvězdy Hollywoodu vydělávají na nájem :-)

Ve výsledku lehce nadprůměrný film, ze kterého se dalo vymačkat o dost ale o dost více...
Zvuk: 70% 66% Námět: 80%
Příběh: 70% Kamera : 65%
Herci: 50% Efekty: 60%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: