Actions.cz

Pátek 14. Června 2024
 

Pojedeme k moři

72%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

Čépa
14.07.2015
Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film ? o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí.(Falcon)

Název:Pojedeme k moři
Původní název:Pojedeme k moři
[16.07.2015] | 69% | Div-X | reagovat
Tak hodně odvařenej z filmu jsme nebyl, ale musím uznat, že mě taky mile překvapil. Myslím, že to bylo i výběrem herců, kdy se podařilo Mádlovi do prvotiny ulovit Vetchého a dvojice klučinů byla taky dobrá.

Samotný příběh byl vcelku jednoduchý, ale systém vyprávění a komentáře hlavního hrdiny mi sedla. Každopádně to nenudilo. Jak bylo řečeno v záplavě českých blbostí skoro zázrak.
Zvuk: 65% 69% Námět: 65%
Příběh: 70% Kamera : 75%
Herci: 70% Efekty: N/A

[14.07.2015] | 76% | DVD | reagovat
Opravdu velmi milé překvapení prvotiny Jirky Mádla, který si k tomuto filmu napsal i scénář. Sledujeme osudy dvou kamarádů a jejich slasti i strasti života. První láska, velká tajemství i touha jet k moři. K ději nebudu moc psát, nechci Vám nic vyzradit. Co mne opravdu potěšilo, byl inovátorský přístup Jirky Mádla v některých scénách, kvalitní muzika, dobré herecké výkony obou chlapců, vtip i hořkost. Pro mne možná nejlepší český film posledních dvou let, který mne bavil asi víc než Kobry a Užovky. Vřele všem doporučuji. Na Csfd jsem tomu dal plný počet, jelikož v záplavě českých srágor je to alespoň pro mne opravdu klenot.
Zvuk: 80% 76% Námět: 70%
Příběh: 70% Kamera : 80%
Herci: 80% Efekty: N/A

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: